Waymo otomobilleri 5 milyon kilometre yol kat etti

0

Google’ın otonom sürüş teknolojisi üreten alt şirketi Waymo’nun test halindeki otonom araçları toplamda 5 milyon kilometre sınırını geçtiler.

5 milyon kilometre

Bu da Waymo teknolojisinin alt yapısını oluşturan  yapay zekanın kendisini 5 milyon kilometre boyunca eğittiği ve sürüş tekniklerini geliştirdiği anlamına geliyor.

ABD’de otonom sürüş teknolojileri geliştiren şirketler 2018’i halkın güvenini kazanmak için kullanacaklar. ABD ulaştırma bakanlığının sürücüsüz otomobil satışlarına izin vermesi için halk desteğini almak durumunda olduğunu fark eden Waymo gibi şirketler şimdi medya kampanyalarıyla halkı sürücüsüz otomobil teknolojilerine alıştırmaya çalışmaya başladılar. 

5 milyon km yol alan otomobillerini duyurmak isteyen Waymo da özel bir 3D video da yayınladı ve Waymo araçlarının çevresini nasıl gördüğün anlatmaya çalıştı. Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>