Waymo otonom araç acil durum protokolleri için dava açtı

0

Waymo otonom araç

Waymo otonom araç acil durum protokolleri için Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanına dava açtı. Waymo, protokollerin gizli kalmasını istiyor.

Waymo otonom araç acil durum protokolleri

Waymo, Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanına dava açtı. İlk olarak Los Angeles Times tarafından bildirilen bir davada Waymo, ajansın ticari sır olduğuna inandığı bilgileri ifşa etmesini önlemek için 21 Ocak’ta Sacramento County Yüksek Mahkemesi’ne şikayette bulundu.

Davanın merkezinde, Waymo’nun sürücüsüz dağıtım uygulamasını elde etmek için kimliği belirsiz bir tarafın yaptığı kamuya açık kayıtlar yer alıyor. İstenen belgeleri paylaşmadan önce DMV şirketin, ajans tarafından sorulan sorular da dahil olmak üzere ticari sırlarını açığa çıkaracağına inandığı bölümleri düzenlemesine izin verdi. DMV sonunda paketi talep edene ilettiğinde, bu kişi veya grup redaksiyonlara itiraz etti. Ajans daha sonra Waymo ile temasa geçti ve sorunu çözmek için şirketi dava etmeye çağırdı.

Şirket, başvurusunda yer alan bilgilerin neredeyse tamamını DMV ile kamuya açık olarak paylaştığını iddia ediyor. Waymo’ya göre, redaksiyonlar, diğer kamusal alanlarda detaylandırdığı güvenlik performansını nasıl elde ettiğine değinen teknik detayları içeriyor. Bu davanın sonuçlanmasının ise yıllar alabileceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>