Waymo otonom araçları 13 milyon km’ye ulaştı

0

Waymo otonom

Waymo otonom araçları, kat ettiği mesafeyi son 8 aya kıyasla 2 kat artırdı. Waymo otonom araçları, toplamda 13 milyon km’ye başardı.

Waymo otonom araçlar hız kesmiyor

Waymo CEO’su John Krafcik, şirketin New York’taki toplantısında, Kasım ayında Waymo araçların toplam 6,5 milyon km yol gittiğini, bugün ise bunu fazlasıyla aştıklarını belirtti. Krafcik, Aradan geçen 8 ay sonrasında, Waymo araçların kat ettiği toplam yolun 2 katına, yani 13 milyon km’ye ulaştığını söyledi. Krafcik, Waymo’nun araçların her gün ortalama 40 bin km yol gittiğini belirtti.

Waymo’nun kısa sürede 2 kat mesafeye ulaşmasında, filosuna eklenen yeni araçların olduğu belirtiliyor.

Waymo’nun bu gelişimi, sürücüsüz ticari taşımacılık hizmeti sunmaya çok yaklaştığını gösteriyor. Şirketin bir sonraki hedefinde ise ABD’de ticari anlamda bu teknolojiyi yaygınlaştırmak bulunuyor.

Ne kadar fazla yol alınırsa, o kadar çok veri toplanabildiği için Waymo’nun kat ettiği mesafeyi artırmış olması, geliştirme çalışmaları için büyük bir öneme sahip.

John Krafcik, Waymo’nun son verileri dair bilgiyi Twitter hesabı üzerinden de paylaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>