Waymo otonom araçlarını test edecek

0

Waymo otonom araç test sürüşlerini filolar halinde gerçekleştirecek. Kış şartlarında yapılacak testlerde Waymo’nun otonom araçlarının eksikleri gözlemlenecek ve gerekli geliştirmeler yapılacak.

Waymo otonom araç testleri

Google’ın otonom araç projesinden çekilen Waymo, otonom araçlarını Michigan’da kış aylarında test edecek. Karlı ve donmuş yollarda aracın performansı gözlemlenerek aracın eksikleri tespit edilecek. Waymo daha önce Michigan’da otonom sürüş teknolojisi için özel bir geliştirme merkezi açmıştı ancak bu çalışma Waymo’nun bölgedeki ilk kurumsal projesi olacak.

Waymo, tekonloji ortaklarıyla birlikte otonom araçlarda belirlenen eksikleri giderecek. Testler önümüzdeki haftalarda başlayacak ve araçta eğitimli güvenlik sürücüleri de bulunacak.

Waymo aslında 2012 yılından bu yana soğuk koşullarda denemelerini yapmaktaydı. Ancak bu testler filolar halinde yapılacağı için ilk olma özelliği taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>