Waymo ve Cruise ücret talebi için izin istedi

0

Waymo ve Cruise

Otonom araçlarla yolculuk konusunda Waymo ve Cruise ücret talebi için izin istedi. Yönetimin nasıl bir karar vereceği merak ediliyor.

Waymo ve Cruise ücret talebi için başvuru yaptı

Alphabet Inc’in Waymo ve rakibi Cruise, San Francisco’da otonom araçlar kullanarak yapılan yolculuklar ve teslimatlar için ücretlendirme talebinde bulundu.

Yoğun şehir temposu, şirketlerin araçlarını test etmelerine büyük katkı sağlarken, şirketler de artık bu uygulama için ücret talebinde bulunuyor.

Her iki şirket de ne zaman hizmet vermeye niyetlendiklerini açıklamadı. Ancak California’nın Motorlu Taşıtlar Bakanlığı’na (DMV) yapılan başvurular Ocak ve Mart aylarında başvuruların yapıldığını gösteriyor.

Waymo, 2019’dan bu yana Phoenix banliyösündeki uygulaması aracılığıyla ücretli, sürücüsüz yolculuklar sunuyor. Ancak Arizona operasyonlarını, analistlerin öngördüğü kadar hızlı bir şekilde ölçeklendiremedi. Şirketler test aşamalarını ve sonrasını da ücretlendirerek düzenlemeler için adım atılmasını hedefliyor. Cruise şimdiye dek 3.22 milyon km yolu otonom bir şekilde gitti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>