Waymo yeni mühendisler alacak

0

Waymo yeni mühendis

Waymo yeni mühendisler alarak operasyonunu ve teknoloji geliştirme altyapısını büyütüyüor. Waymo, Doğu ABD’de varlığını artırıyor.

Waymo yeni mühendisler ile büyümeyi hedefliyor

Google’ın artık Alphabet kapsamında bağımsız bir iş birimi olan eski sürücüsüz araba projesi Waymo, Doğu ABD’deki varlığını genişletiyor. Şirket yaklaşık 12 mühendisi bünyesine katacak ve Google’ın Bakery Square bölgesindeki mevcut ofislerinde ortak alanda çalışma yürütülecek.

Waymo’nun web sitesinde Pittsburgh bölgesi için şu anda yaklaşık üç açık pozisyon listelendi, ancak şirket yakında daha fazla rol ekleyecek. Yeni ekibin bir kısmı, otonom araç karar vermeye odaklanan bir teknoloji girişimi olan Pittsburgh merkezli RobotWits’ten gelecek. Buna RobotWits’in kurucusu ve CEO’su Maxim Likhachev ile mühendislik ve teknik ekibinin diğer üyeleri de dahil olacak.

Yeni ekip hareket planlama geliştirme, gerçek zamanlı rota planlama ve Sürücü geliştirme üzerinde çalışacak. Waymo’nun Pittsburgh lokasyonu; Mountain View, San Francisco, Phoenix, New York, Dallas ve Hyderabad, Hindistan’daki ofis ağına katılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>