Techinside Google News
Techinside Google News

Web sitelerine Avrupa Birliği Kullanıcı Sözleşmesi zorunluluğu

Google, AdSense gibi ürünlerini kullanan web sitelerinin, ziyaretçilerine Avrupa Birliği Kullanıcı Sözleşmesini imzalatmasını istiyor.
- Advertisement -

licences-europe-culture-internet-michel-barnierGoogle, Avrupa Birliği ülkelerinden ziyaretçi alan web siteleri için yeni kural getirdi.

Avrupa Birliği ile başı  belada olan Google, AB’nin üzerindeki baskısı nedeniyle artık Google ürünlerini kullanan web sitelerinin Avrupa Birliği’nden gelen kullanıcılara AB Kullanıcı Sözleşmesi’ni imzalatmasını şart koştu.

Buna göre, bir web sitesi, Google AdSense, DoubleClick for Publishers veya DoubleClick Ad Exchange gibi Google ürünlerini kullanıyorsa, AB’den gelen ziyaretçilerin karşısına, Avrupa Birliği Kullanıcı Sözleşmesini çıkartıp imzalatmak zorunda.

Google’ın yeni kararı, AB’nin cookiler hakkındaki yeni düzenlemesi nedeniyle zorunluluk haline gelmişti. Google şimdi web sitelerinin 30 Eylül 2015’e kadar yeni uygulamayı sitelerine yerleştirmelerini istiyor. Aksi halde AB ülkelerinden gelen kullanıcılar Google’ın ürünleri tarafından izlenemeyecek ve elbette reklam gelirlerinin oluşumunda hesaba dahil  edilemeyecekler.

Google, konuyla ilgili yardım almak isteyenler için cookiechoices.org web sitesini de yayına koydu.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir