Web sitesi tasarımında akıllı telefonların rolü artıyor

0

Web sitesi tasarımında akıllı telefonlar

Web tarayıcıları, modern web’i oluşturan sonsuz veri, hikaye ve video alanlarıyla bağlantı kurmamızın halen birincil yolu. Bugün, akıllı telefonlarda Apple Safari ve masaüstünde Google Chrome, web’de çalışma ve oyun oynama yöntemlerimiz diyebiliriz.

Tarihsel olarak, hangi tarayıcıların gerçekten en popüler web tarayıcıları olduğuna dair kesin veriler elde etmek zordu. Birçok şirket NetMarketShare ve StatCounter gibi iyi rakamlara sahip olduğunu iddia etti. Ancak ABD federal hükümetinin Dijital Analitik Programı (DAP), bize ABD hükümeti web sitesi ziyaretlerinin son 90 gününün sayısını veriyor. Bu bize küresel web tarayıcı kullanımı hakkında genel bir yaklaşım sunabilir.

DAP’nin son 90 gündeki 5.65 milyar ziyaretine göre en iyi web tarayıcısı yüzde 48 ile Google Chrome. Ancak, son 12 ayda, web kullanımı için PC’lere kıyasla akıllı telefonlarda muazzam bir artış gördük. 2022’de web tarama pazarının yüzde 54’ü PC üzerinden akıllı telefonlara aitti. 2019 ve 2020’de akıllı telefonlar masaüstü bilgisayarlarda yüzde 46,9’dan yüzde 50’ye yükseldi.

Bu da web sitesi tasarımcılarının akıllı telefonlar için site geliştirmesinin ne kadar kritik olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>