WeChat kullanıcı sayısı ne kadar?

0

WeChat kullanıcı

WeChat kullanıcı sayısı ile dikkat çeken sosyal platformlardan biri olmaya devam ediyor. WeChat kullanıcı dostu hizmeti sayesinde dış pazarda da başarı gösteriyor.

WeChat kullanıcı sayısı 1 milyara ulaştı

Tencent CEO’su Pony Ma’ya göre Çin’in en popüler mesajlaşma uygulaması WeChat, yüzde 12 artışla dünya çapında 1 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştı. WeChat uygulamasındaki bu artışın, kullanıcıların hem kişisel hem de işletme hesabı oluşturabilmesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

WeChat kullanıcıları için uygulama, dijital dünyanın merkezi gibi hizmet veriyor. Kullanıcılar arkadaşlarıyla iletişimde kalmanın yanı sıra mal ve hizmetlerden yararlanma, fatura ödeme, doktor randevusu alma gibi birçok işlemi uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

WeChat odaklı danışmanlık şirketi ChinaChannel Matthew Brennan’ın kurucusu, son kullanıcı büyümesinin çoğunun Güneydoğu Asya, Avrupa ve ABD’den geldiğini söyledi. Çin’deki tüm akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 83’ü WeChat kullanıyor. Bu nedenle iç pazarda doygunluğa ulaşan şirket, dış pazarda da büyüme göstermeyi hedefliyor.

WeChat kullanıcı

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>