Techinside Google News
Techinside Google News

WeChat rakip bağlantılara erişime izin veriyor

Çin’de düzenleyici kurumun son açıklamaları platformları harekete geçirdi. WeChat rakip bağlantılara izin vermeye başladı.

Çin’de düzenleyici kurumun son açıklamaları platformları harekete geçirdi. WeChat rakip bağlantılara izin vermeye başladı.

Kademeli düzelme: WeChat rakip bağlantıları erişime açıyor

Tencent Holdings’in popüler WeChat mesajlaşma uygulaması, düzenleyicilerin şirkete ve rakiplerine uzun süredir devam eden birbirlerinin bağlantılarını engelleme uygulamasını sona erdirmelerini söylemesinden günler sonra, kullanıcıların dış bağlantılara erişmesine izin vermeye başlayacak.

- Advertisement -

Çin’in teknoloji devleri, rakipler tarafından bağlantıların ve hizmetlerin platformlarında paylaşılmasını engellemişti. Ancak düzenleyiciler, uygulama kullanıcıların deneyimini etkilediği ve tüketici haklarına zarar verdiği için firmalara bunu düzeltmelerini söylemişti.

Hareket, Çin’in en büyük şirketlerinden bazılarının piyasa değerinden milyarlarca doları silen sektöre yönelik daha geniş bir düzenleyici baskının parçası oldu. WeChat yaptığı açıklamada, kullanıcıların WeChat’in en son sürümüne yükselttikten sonra özel, bire bir sohbetlerdeki bağlantılara erişmelerine izin vermekle başlayarak, değişiklikleri aşamalı olarak uygulayacağını duyurdu. Ancak aşırılığı önleme gibi ilkeleri izlemeye devam edileceği belirtildi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir