WEF blockchain raporunu yayımladı

0

WEF blockchain

WEF blockchain raporu yayımlayarak, alınması gereken güvenlik önlemlerine dikkat çekti. Raporda özellikle siber güvenliğe vurgu yapıldı.

WEF blockchain raporu

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), blockchain sektöründeki güvenlik faaliyetleri ve yaşanan sızıntılar konusunda yeni bir araştırma raporu yayımladı. Yayınlanan raporda, blockchain ağına yapılan başarılar saldırıların ana nedeninin ağdaki güvenlik açıkları olduğu belirtildi. Yani, bu sızıntılarda hackerların büyük bir yeteneğinin bulunmadığı, ağda güvenlik önlemlerinin yerli seviyede olmadığı vurgulandı.

Raporda, siber saldırıya uğrayan Target’ın, saldırı sonrasında CEO’suna işten çıkarması da örnek olarak gösterildi. WEF, blockchain ağındaki güvenlik için özellikle idari yapının önemine ve siber güvenlik çalışanlarının yer alması gerekliliğine vurgu yapıyor.

Brian Krebs tarafından yayımlanan eski tarihli bir raporda da bu konudaki en büyük 100 şirketten sadece yüzde 5’inin siber güvenlik uzmanı çalıştırdığına dikkat çekilmişti. Yani, blockchain sisteminin tamamen güvenli olması için idari konuda da iyileştirmeler yapılması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>