Weibo içerik temizliği yapıyor

0

Weibo içerik

Weibo içerik temizliği yaparak siber güvenlik kurallarına uyum sağlıyor. Weibo içerik temizliği kamanyası ile kullanıcıların güvenli bir sosyal ağ kullanmasını planlıyor.

Weibo içerik temizliği neleri kapsıyor?

Popüler Çin sosyal ağı Weibo, Çin’in yeni siber güvenlik düzenlemelerine uymak için şiddet içeren ve eş cinsel temalı içerikleri kaldırıyor. Twitter benzeri bir platform olan Weibo, “pornografik etkileri olan, şiddeti teşvik eden ya da eşcinselliği içeren videoları hedefleyen üç aylık bir “temizlik kampanyası” düzenlediğini açıkladı. Ancak bu temizlik çalışması Çin halkı arasında farklı seslerin yükselmesine neden oldu.

Örneğin eş cinsel temalı içeriklerin temzilenmesinin ‘özgürlüğü ksıtlayıcı’ olduğuna yönelik tepkiler var. Ancak Çin’de uygulamaya konulan yeni siber güvenlik yasaları nedeniyle bu karardan vageçilmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca temizliği üç ay boyunca süreceği belirtiliyor.

Çin, 1997’de homoseksüelliği suç olarak reddetti ve 2001’de bir akıl hastalığı olarak nitelendirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>