Weibo’nun halkla ilişkiler müdürü tutuklandı

0

Weibo halkla ilişkiler

Weibo’nun halkla ilişkiler müdürü rüşvet aldığı gerekçesiyle tutuklandı. Taotao’nun, şirketlere zarar verdiği belirtildi.

Weibo’nun halkla ilişkiler müdürü rüşvet nedeniyle tutuklandı

Çinli yetkililer, Çinli sosyal medya devi Weibo Corp’un üst düzey bir halkla ilişkiler yöneticisinin tutuklandığını açıkladı.

Personele gönderilen ve Reuters tarafından görülen bir dahili nota göre, kısmen e-ticaret devi Alibaba Group Holding Ltd.’ye ait olan Weibo’nun halkla ilişkiler müdürü Mao Taotao’nun rüşvet almasından şüpheleniyor. Ayrıca Taotao’nun “şirketlerin çıkarlarına ciddi şekilde zarar verdiği” belirtiliyor. Şirketin paylaştığı notta, “Şirket politikasına ve yasalara uygun olarak, ceza olarak Mao’yu kovmaya karar verdik ve onu yeniden işe almayacağız” denildi. İşten çıkarma, Alibaba’nın bir çalışanın cinsel saldırı iddialarıyla ilgili eylemi geciktirmesi nedeniyle tepkiyle karşı karşıya kalmasıyla geldi. Mao, Weibo’ya 2010 yılında katıldı ve kısa sürede pazarlama ve halkla ilişkiler departmanında yükselmişti.

Weibo, Çinli yetkililerin reşit olmayan kızlarla cinsel ilişkiye girme iddiaları üzerine tutukladığı Çinli-Kanadalı pop şarkıcısı Kris Wu’nun karıştığı bir skandalın ardından son zamanlarda ateş altında kaldı. Wu’nun tutuklanmasından kısa bir süre sonra devlet medya kuruluşu People’s Daily, ünlüleri trafik oluşturmak için aşırı abartan sosyal ağları uyaran bir köşe yazısı yayınladı. Weibo daha sonra ünlüleri popülerliğe göre sıralayan ve yaygın olarak kullanılan bir özelliği askıya aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>