Western 40 TB’lık sabit disk geliştirecek

0

Western Digital, geçtiğimiz dönemde Toshiba’nın flash bellek teknolojisini satın almak için girişimlerde bulunmuş ancak bu girişim olumsuz sonuçlanmıştı. Depolama teknolojilerine yönelik çalışmalarına hız veren Western Digital birkaç yıl içinde bu alanda yeni bir dönemi başlatabilir.

Western Digital, mikrodalga yardımlı manyetik kayıt olarak da bilinen MAMR teknolojisini kullanarak 40 TB’lık depolama kapasitesine sahip sabit disk sürücüleri geliştiriyor. Çekirdek teknolojinin 2019 yılına kadar veri merkezlerinde yaygın şekilde kullanılacağını belirten şirket, 40 TB’lık sabit disklerin en geç 2025 yılında kullanımda olacağına inanıyor.

Kullanılan program ve uygulama sayılarındaki artış, çok daha fazla veri üretilmeye başlanması beraberinde depolama ve yedekleme sorunun getiriyor. Western Digital, standart teknolojilerin dışına çıkarak yeni nesil sabit diskler geliştirmeye çalışıyor. Gerek şirketler, gerek bireysel kullanıcılar için 40 TB’lık sabit diskler, harici disk taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>