Techinside Google News
Techinside Google News

Western Digital, SanDisk’i satın aldı

Sabit disk ve depolama ürünleri geliştiren Western Digital, flash hafıza üreticisi SanDisk'i, 19 milyar dolar karşılığında satın aldı.
- Advertisement -

sandisk23Yeni haftanın sürpriz satın alma haberi Western Digital’den geldi.

Sabit disk ve depolama çözümleri üreten Western Digital, en büyük rakiplerinden Toshiba ile ortaklık yapan, flash hafıza modülleri üreticisi SanDisk’i 19 milyar dolar gibi dev bir ücret karşılığında satın aldı.

Aslında SanDisk’in satışa çıktığı haberi geçen hafta piyasaya yayılmıştı. Ancak firmayı kimin satın alacağı belli değildi. SanDisk’in bir süredir Western Digital, Samsung ve diğer firmalarla görüştüğü dile getiriliyordu.

Bugün ise SanDisk’in 19 milyar dolar karşılığında Western Digital ile el sıkıştığı duyuruldu. SanDisk aynı zamanda Toshiba ile de ortak teknoloji geliştiriyor ve üretim yapıyor. Ancak Toshiba ile Western Digital arasında büyük bir rekabet bulunuyor. Yine de, sözleşmeler gereği, SanDisk’in Toshiba ile arasındaki iş birliğinin devam edeceği de haberin detayları arasında yer alıyor.

Satın alma işleminin tamamlanması ise kolay bir süreç olmayacağa benziyor. Western Digital, tüm resmi ve fiili işlemlerin bir seneyi bulacağını ve 2016 üçüncü çeyreğinde sonlanacağını düşünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir