Western Digital, SanDisk’i satın aldı

0

sandisk23Yeni haftanın sürpriz satın alma haberi Western Digital’den geldi.

Sabit disk ve depolama çözümleri üreten Western Digital, en büyük rakiplerinden Toshiba ile ortaklık yapan, flash hafıza modülleri üreticisi SanDisk’i 19 milyar dolar gibi dev bir ücret karşılığında satın aldı.

Aslında SanDisk’in satışa çıktığı haberi geçen hafta piyasaya yayılmıştı. Ancak firmayı kimin satın alacağı belli değildi. SanDisk’in bir süredir Western Digital, Samsung ve diğer firmalarla görüştüğü dile getiriliyordu.

Bugün ise SanDisk’in 19 milyar dolar karşılığında Western Digital ile el sıkıştığı duyuruldu. SanDisk aynı zamanda Toshiba ile de ortak teknoloji geliştiriyor ve üretim yapıyor. Ancak Toshiba ile Western Digital arasında büyük bir rekabet bulunuyor. Yine de, sözleşmeler gereği, SanDisk’in Toshiba ile arasındaki iş birliğinin devam edeceği de haberin detayları arasında yer alıyor.

Satın alma işleminin tamamlanması ise kolay bir süreç olmayacağa benziyor. Western Digital, tüm resmi ve fiili işlemlerin bir seneyi bulacağını ve 2016 üçüncü çeyreğinde sonlanacağını düşünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>