Western Union Ripple’ın ortağını satın alacak

0

Western Union Ripple

Finans dünyasının tanınan isimlerinden Western Union Ripple’ın bir ortağını satın almayı planlıyor. MoneyGram, Western Union’a katılabilir.

Western Union Ripple’ın ortağıyla görüşüyor

ABD merkezli finansal hizmetler ve iletişim şirketi Western Union, kripto para ve blockchain dünyasına ilgisiyle de biliniyor. Western Union, bu alanda önemli bir satın alma gerçekleştirmek üzere.

Şirket, Ripple’ın ortağı olan MoneyGram’ı satın almak için girişimlere başlamış durumda. 2019 yılının başında Ripple ile ortaklık kuran MoneyGram, XRP destekli ödeme ürünü On-Demand Liquidity’i kullanıyor. Rippler, yaklaşık 50 milyon dolarlık bir yatırımda bulunarak, MoneyGram’da yüzde 10’luk bir hisse senedine sahip olmuştu.

Bloomberg tahminlerine göre MoneyGram’ın piyasa değeri şu anda 164 milyon dolar. Western Union’ın piyasa değerinin 8.5 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde, MoneyGram artık çok daha büyük bir grup bünyesinde alacak gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>