WeWork Çin’e yayılmak için 500 milyon dolar yatırım aldı

1

Startup’lar ve girişimciler için paylaşımlı ofis hizmeti veren WeWork, Çin’deki hizmetlerini genişletmek için 500 milyon dolar yatırım aldı.

Çin’de halen Beijing, Shanghai ve Hong Kong’da ofisleri olan WeWork, Çin’deki girişimcilerin paylaşımlı ofislere olan yoğun ilgisi nedeniyle yeni ofisler açmayı planlıyor. Çin’de “milyonlarca” kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen WeWork, Japon yatırım fonu SoftBank ile Çin’li Hony Capital’den toplam 500 milyon dolarlık yatırım aldı. 

15 ülkede 155 paylaşımlı ofis binası bulunan WeWork, özellikle Çin’de büyümeye özen gösteriyor. WeWork kurulduğu günden beri, 7 yıl içinde toplam 4 milyar dolar yatırım aldı. Son bir yılda ise 1 milyar dolarlık yatırım toplamış oldu.

SoftBank ise WeWork’un hem Çin’de hem de Japonya’da yaygınlaşmasının ardındaki itici güç olacak. SoftBank’ın WeWork’e ve paylaşımlı ofis konseptine verdiği güçlü destek, ünlü Japon yatırım fonunun önümüzdeki dönemde girişimlerin ve startup’ların sayısında patlama beklendiğini gösteriyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>