WhatsApp 2 milyar kullanıcıya ulaştı

0

2014’te 500 milyon kullanıcısı olan uygulama, 6 yılda kullanıcı sayısını dörde katlamayı başardı

 Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’in aylık aktif kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığı açıklandı. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’a ilişkin açıklama geçtiğimiz hafta paylaşıldı. Facebook’un WhatsApp ile ilgili yaptığı duyuruda dikkat çeken bir nokta, güvenliğe yönelik vurgu idi. WhatsApp, güçlü şifrelemeyi “modern yaşamda bir gereklilik” olarak nitelendirdi.  Açıklamada, platformdaki mesajların yalnızca kullanıcının telefonunda tutulduğu aktarıldı ve “Aradaki hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez, buna biz de dahil” şeklinde bir ifadeye yer verildi. 

WhatsApp 5. yılında 19 milyar dolara satıldı

2009’da Jan Koum ve Brian Acton’ın kurduğu WhatsApp, 2014’te Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmıştı. O dönemde 500 milyon kullanıcıya sahip olan WhatsApp, Şubat 2016’da 1 milyar kullanıcıya erişmişti. Uygulama 1,5 milyar kullanıcıya ise Ocak 2018’de ulaşmıştı.  Bu arada, Jan Koum, Mayıs 2018’de WhatsApp’teki CEO’luk görevini bıraktığını not edelim. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>