WhatsApp dosya paylaşımını açtı

0

1 milyardan fazla kullanıcısı olan popüler mesajlaşma yazılımı WhatsApp, kurumsal alanda daha hızlı popülerleşmesini sağlayacak önemli bir özelliğini devreye aldı.

WhatsApp kullanıcıları bundan böyle sadece görsel dosyaları değil, tüm dosyaları paylaşarak birbirlerine gönderebilecekler. Facebook aslında sene başında yaptığı güncelleme ile PDF, doc, txt gibi bazı dosya türlerinin paylaşımına izin vermişti. Ancak Facebook yeni bir açıklama yapmamasına rağmen yeni gelen güncelleme sonrasında bazı kullanıcıların artık her türlü dosya türünü gönderebildiklerini rapor etmesiyle, WhatsApp üzerinde dosya kısıtlamasının kaldırıldığı ortaya çıkmış oldu.

Ancak paylaşılacak dosyalarda bir boyut sınırı da bulunuyor. Web arayüzü üzerinden 64 MB, Android cihaz üzerinden 100 MB ve iOS cihazlar üzerinden 128 MB’lık dosya paylaşımına izin var. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>