WhatsApp fotoğraf filtrelerini yayına aldı

0

Facebook’un popüler mesajlaşma yazılımı WhatsApp, iOS uygulamasında yeni bir özelliğini hayata geçirdi. Sohbetler sırasında gönderilecek fotoğraf ve videolar için özel filtreleri yayına alan uygulama böylece daha işlevsel bir uygulamaya dönüşmek üzere önemli bir adım attı. Öte yandan Facebook’un patronu Zuckerberg’ün, Snapchat’e kullanıcı kaptırmadan daha fazla ergen kullanıcıyı Facebook servislerine çekmek için görsel uygulamaları servislerine daha fazla entegre etmek istediği biliniyor. WhatsApp’taki yeni uygulama da bu politikanın bir parçası olarak görülüyor.

Fotoğraflara filtre uygulanabilecek

WhatsApp kullanıcıları artık birbirlerine gönderdikleri fotoğraflara beş farklı filtreden birini uygulayabilecek. Uygulama ayrıca gelen mesajlara cevaben gönderilecek bazı hazır mesajları da yayına aldı. Böylece kullanıcılar yoğun anlarında gelen mesajlara, hızlıca hazır bir cevap seçip gönderebilecek.

Yeni özellikler şimdilik sadece iOS uygulaması üzerinde kullanılabilecek ancak Facebook’un Android kullanıcıları içinde aynı özellikleri hayta geçirmesinin çok vakit almayacağı tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>