WhatsApp Google Drive yedeklemesine izin verecek

0

WhatsApp Google Drive

WhatsApp Google Drive yedeklemeleri için güvenliği artıracak yeni bir adım daha attı. Böylelikle Google Drive yedeklemeleri için şifreleme yapılabilecek.

WhatsApp Google Drive yedeklemelerinde şifreleme yapılabilecek

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcı memnuniyetini artırmak için yenilikler sunmaya devam ediyor. WhatsApp bu kez güvenlik odaklı bir yeniliğe daha gitti.

Daha önce kullanıcılara mesajlarını Google Drive’da yedekleme seçeneği sunduğunu duyuran WhatsApp, bu kez gizlilik odaklı bir adım attı. Test aşamalarına başlanan yeni özellikle, Google Drive’da yedeklenen sohbet geçmişi için şifre desteği sunacak. Bu sayede gizliliğe önem veren kullanıcıların, sohbet geçmişlerini şifreleyerek saklayabilmeleri sağlanacak.

Şifreleme sayesinde kullanıcıların kişisel verilerinin gizliliği de sağlanacak. Test aşamasında olan bu özellikte, kullanıcılar şifrelerini unuttuklarında ise sohbet geçmişlerini geri yükleyemeyecekler. Bu özelliğin test aşamasından sonra tüm kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>