WhatsApp kaybolan fotoğraf seçeneği sunacak

0

WhatsApp kaybolan fotoğraf

Snapchat ile benzer bir özellikle WhatsApp kaybolan fotoğraf seçeneği sunacak. Bu özellikle daha aktif bir mesajlaşma deneyimi hedefleniyor.

WhatsApp kaybolan fotoğraf seçeneği için harekete geçti

Facebook’a ait mesajlaşma hizmeti WhatsApp, platformda kaybolan fotoğraf ve videoların paylaşılabileceğini söyledi. Geliştirme aşamasındaki özellik, Snapchat’in sunduğu fotoğraflı mesajlaşma ile benzer özelliklere sahip.

Blog gönderisinde Facebook, ‘Bir Kez Görüntüle’ adı verilen özelliğin, fotoğraf ve videoların görüldükten sonra sohbetten kaybolmasına izin vereceğini söyledi.

Medya görüntülendikten sonra, o sırada sohbette neler olduğu konusunda herhangi bir karışıklığı önlemek için mesaj “açıldı” bilgisi verilecek.

2009 yılında bir akıllı telefon mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, WhatsApp dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıyı bir araya getirdi ve Facebook tarafından satın alındı. Kullanıcılar, WhatsApp’ı Snapchat yerine kişisel bilgisayarda bulunması, reklam içermemesi, kişiselleştirilebilmesi ve daha fazla dili desteklemesi nedeniyle tercih ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>