WhatsApp kesintisi ile Telegram kullanıcı kazandı

0

WhatsApp kesintisi

WhatsApp kesintisi ile Telegram önemli bir kullanıcı kitlesi kazandı. 6 saatlik kesintide kullanıcılar Telegram’a yoğunlaştı.

WhatsApp kesintisi Telegram’a yaradı

Telegram kurucusu Pavel Durov yaptığı açıklamada, mesajlaşma uygulaması Telegram’ın Facebook kesintisi sırasında 70 milyondan fazla yeni kullanıcı kazandıklarını söyledi. Facebook kesintisi sonrasında Telegram, en önemli iletişim aracı haline geldi.

Facebook, 3,5 milyar kullanıcısının WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi hizmetlere erişmesini engelleyen kesintiyi hatalı bir yapılandırma değişikliğine bağladı. Durov, ABD’deki bazı kullanıcıların, milyonlarca kişi aynı anda kaydolmak için koşuştururken yavaş hızlarla karşılaşmış olabileceğini, ancak hizmetin normalde stabil çalıştığını söyledi.

AB antitröst başkanı Margrethe Vestager, kesintinin bazı büyük oyunculara güvenmenin yansımalarını gösterdiğini ve daha fazla rakibe duyulan ihtiyacın altını çizdiğini söyledi. WhatsApp tarafındaki yaklaşık 6 saatlik kesinti, kripto para birimlerinden Rus petrol varlıklarının ticaretini etkiledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>