WhatsApp koronavirüs için site hazırladı

0

WhatsApp koronavirüs

WhatsApp koronavirüs için bilgilendirici bir site hazırladı. Bu site için dünyanın önde gelen sağlık ve sosyal örgütleriyle ortak bir çalışma yürütüldü.

WhatsApp koronavirüs sitesi yayında

Teknoloji dünyası kroonavirüsle ilgili hem önlemler alabilmek hem de bilgilendirmelerde bulunabilmek için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp’tan ise bu konuyla ilgili yeni bir sosyal girişim geldi.

WhatsApp koronavirüsle ilgili bilgilendirme amaçlı bir internet sitesi yayına aldı. Bu internet sitesi için WhatsApp; Birleşmiş Milletler, UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü ile işbirliği yaptı. WhatsApp’ın yayınladığı yeni internet sitesinde, iş birliği yapılan kuruluşlardan koronavirüsle ilgili alınan güncel veriler paylaşılmaya başlandı. Ayrıca sitede, koronavirüs salgınının artması durumunda WhatsApp’ın nasıl kullanılması gerektiğiyle de ilgili bilgiler verildi.

WhatsApp yeni mesajlaşma hattıyla Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’e doğrudan ulaşılabileceğini de belirtti. WhatsApp Başkanı Will Cathcart konuyla ilgili yaptığı açıklamada, koronavirüsle ilgli kullanımı kolay bir kaynak oluşturduklarını söyledi. Ayrıca bu pandemi sürecinde birçok sağlık bakanı ile iletişimde olduklarını ve ortak çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Bu siteye ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>