WhatsApp kripto para çıkarıyor

0

Zuckerberg, sonunda dünyanın en zengin kripto para yatırımcısı olmanın yolunu buldu.

Project Libra hayata mı geçiyor?

Uzun süredir kripto para çalışmaları yapan Facebook, sonunda WhatsApp üzerinden ödeme alıp göndermek için bir kripto para yayınlayacağını duyurdu.

ABD dolarına endeksli olacak kripto para, hem Facebook uygulamaları içinde hem de dışarıda kullanılabilecek. Facebook şimdiden bu kriptpo parayı kullanarak hem internet üzerinde hem de Facebook eko sistemi üzerinde satış yapacak onlarca büyük satıcı ile anlaşamlar imzalamaya baladı.

Facebook’un Project Libra adını verdiği kripto para hakkında henüz detaylı bilgi bulunmuyor ancak sosyal medya devinin Visa ve Mastercard ile bu projeye yatırım yaparak ortak olmaları için 1 milyar dolarlık anlaşma peşinde koştuğu da dile getiriliyor. Henüz resmi bir açıklama yok ama şirket içinden sızan bilgiler Facebook kripto parasının Apple Cüzdan uygulaması gibi, dijital alışverişlerde önemli bir sıçrama yaratacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>