WhatsApp kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti

0

WhatsApp kullanıcı sayısı

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan WhatsApp, SMS kavramını artık tarihe gömebilir. WhatsApp kullanıcı sayısı, 2 milyar barajını geçmiş durumda.

Hindistan, WhatsApp kullanıcı sayısı ile zirvede

Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, artık SMS kavramını tarihe gömmek üzere. WhatsApp, artık günlük hayatın dışında, iş süreçlerinde de iletişim aracı olarak kullanılıyor. WhatsApp kullanıcı tarafındaki bu talebi görerek, WhatsApp Business girişiminde de bulunmuştu.

2019 Haziran tarihli verilere göre WhatsApp, günümüzde 2 milyar kullanıcı barajını da geçmiş durumda. WhatsApp’ın en çok kullanıcısının bulunduğu ülke ise 400 milyondan fazla kullanıcıyla Hindistan oldu. Özellikle Batı ve Güney Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Afrika ülkeleri, WhatsApp’ın en güçlü olduğu bölgeler arasında yer alıyor.

Dahaç ok kendi bünyesinden çıkan uygulamaları kullanan Çin, Japonya ve Kore ise WhatsApp kullanım oranının en olduğu ülkeler olarak dikkat çekiyor. Bu ülkelerde WeChat ve Line kullanımı, WhatsApp kullanımından daha fazla.

WhatsApp, E2e isimli uçtan uca şifreleme metoduyla daha güvenli bir platform olmaya başladı. Buna ek olarak, WhatsApp Pay ile dijital ödeme sistemini tüm dünyaya yaymaya hazırlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>