WhatsApp Novi para transferi sunmaya başladı

0

WhatsApp Novi

WhatsApp Novi para transferi ile kullanıcılara ödeme yapma fırsatı sunuyor. Bu özellik şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıda aktif.

WhatsApp Novi para transferi için pilot testler yapıyor

Meta, ABD ve Guatemala’da kripto para cüzdanı Novi için küçük bir pilot test başlattı. Pilot testte, kullanıcılar hizmet aracılığıyla birbirlerine kişisel ödemeler gönderebildiler. Artık şirket, ABD’de sınırlı sayıda kişinin Novi ödemelerini WhatsApp içinden gönderip alabileceğini duyurdu.

Novi ödemelerinin, sınırlı sayıda kişi tarafından kullanılabilse de WhatsApp içinden gönderip alabileceğini duyurdu.

Novi Başkanı Stephane Kasriel: “İnsanların sevdiklerine para göndermeyi koordine etmek için WhatsApp’ı kullandıklarını sık sık duyuyoruz ve Novi, insanların bunu güvenli, anında ve ücretsiz olarak yapmasını sağlıyor. Ödemeler doğrudan insanların sohbetinde görünecek” dedi.

Facebook, dijital cüzdanını ve yıllardır desteklemesi beklenen Diem (eski adıyla Libra) kripto para birimini satıyor. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin tepkisiyle karşılaştıktan sonra, Diem Derneği odağını değiştirdi ve Novi, ABD doları tarafından desteklenen Pax Dollar (USDP) adlı bir stablecoin kullanmaya karar verdi. Novi’de 1 USDP, 1 USD’ye eşit durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>