WhatsApp Pay Hindistan’da daha çok kullanılacak

0

WhatsApp Pay Hindistan

WhatsApp Pay Hindistan’da daha yaygın bir şekilde kullanılabilmek için onay aldı. Düzenleyici kurum, WhatsApp Pay için onay verdi.

WhatsApp Pay Hindistan’da yaygınlaşacak

WhatsApp, Hindistan’daki ödeme hizmetini sunabileceği kullanıcı sayısını ikiye katlamak için Hindistan Ulusal Ödeme Kurumu’ndan onay aldı. Bu, Facebook’a yani Meta’ya ait şirketin birlikte çalışabileceği kullanıcı sayısı üzerinde bir üst sınır olmamasını talep etmesinden sonra geldi.

WhatsApp Pay, Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) platformu üzerine kurulmuş durumda. WhatsApp ayrıca Google Pay, Flipkart’s PhonePe ve Paytm dahil olmak üzere büyüyen UPI destekli ödeme hizmetleri listesinin bir parçası.

WhatsApp’ı para göndermek ve almak için kullanmaya başlamak oldukça kolay. WhatsApp, ödemelerle ilgili tüm verilerin yerel olarak depolanmasını gerektiren veri depolama gereksinimlerinin karşılanması da dahil olmak üzere Hindistan düzenlemelerine uymaya çalışırken zor anlar yaşadı.

Henüz herkesin WhatsApp Pay’e erişimi yok ve hizmet ilk başlatıldığında, Hindistan’daki 400 milyon kullanıcısının yalnızca 20 milyonu bu özelliğe sahipti. WhatsApp’ın 500 milyonluk geniş kullanıcı tabanı, WhatsApp Pay’in tüm kullanıcılarına sunulması durumunda, uygulamanın anlık mesajlaşma pazarında sahip olduğu güçlü gücüyle rekabeti alt üst etmesine olanak sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>