WhatsApp rekor ceza aldı

0

WhatsApp rekor ceza

İrlanda’da WhatsApp rekor ceza ile gündeme geldi. yine de şirketin kendi rekoru, Amazon’un çok gerisinde kaldı.

WhatsApp rekor ceza ile gündemde

WhatsApp, İrlanda veri koruma düzenleyicisi tarafından 225 milyon euroluk rekor miktarda para cezasına çarptırıldı. WhatsApp para cezasının “tamamen orantısız” olduğunu ve temyize gideceğini söyledi.

WhatsApp için rekor diyebileceğimiz bu para cezası, Temmuz ayında Lüksemburg gizlilik ajansı tarafından Amazon’a verilen 886.6 milyon euroluk para cezasından az oldu.

İrlandalı düzenleyici bir açıklamada, “Bu, WhatsApp ve diğer Facebook şirketleri arasındaki bilgilerin işlenmesi hakkında veri sahiplerine sağlanan bilgileri içerir.” dedi. WhatsApp sözcüsü yaptığı açıklamada, 2018 yılında yürürlükte olan politikalarla ilgili söz konusu konuların şirket tarafından kapsamlı bilgi verildiğini söyledi. Sözcü, “2018’de insanlara sağladığımız şeffaflık konusunda bugün alınan karara katılmıyoruz ve cezalar tamamen orantısız” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>