Techinside Google News
Techinside Google News

Whatsapp’a yapay zeka geliyor!

WhatsApp'a yapay zeka destekli sohbet robotu geliyor. "Meta" bazı ülkelerde WhatsApp beta kullanıcıları tarafından denenmeye başlandı

Meta, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yapay zeka destekli bir sohbet robotu test etmeye başladı. Bu, Microsoft, Google ve Meta gibi birçok büyük şirketin şu anda odaklandığı yapay zekanın gelişiminde atılmış yeni bir adım.

Meta’nın yapay zeka destekli sohbet robotu “Meta” henüz geliştirme aşamasında ve yalnızca deneme aşamasında olan WhatsApp beta sürümünde kullanılabiliyor. Hindistan’daki ve diğer bazı ülkelerdeki kullanıcılar, WhatsApp’ın beta programına katılarak bu yeni sohbet robotunu deneyebilirler.

- Advertisement -

Meta, beta sürümünden alınan bir ekran görüntüsü paylaştı.

Meta sohbet robotunun, kullanıcıların WhatsApp görüşmeleriyle bağlantılı olmayacağı ve bağımsız olarak çalışacağı belirtiliyor. Şu anda, Meta yapay zekası, uygulamanın üst kısmındaki arama çubuğuna entegre edilmiş durumda. Kullanıcıların arama çubuğuna yazdıkları her şey, Meta sohbet robotuna soru gönderilene kadar gizli kalıyor. Bu sayede kullanıcılar, sohbet geçmişlerinde belirli içerikleri aramanın yanı sıra artık doğrudan Meta yapay zeka sohbet robotuyla iletişime geçebilecek.

Meta’nın yapay zeka destekli sohbet robotu, önümüzdeki aylarda daha fazla kullanıcıya sunulacak. Meta, yapay zeka destekli sohbet robotunu kullanıma sunmayı planlıyorsa, son WhatsApp sürümünde nasıl görüneceği henüz belli değil.tunesharemore_vert

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir