WhatsApp’da sesli görüşmeler yoğunlaşıyor

0

WhatsApp ilk ortaya çıktığında dünya çapında GSM operatörlerinin SMS gelirlerine büyük darbe vurmuştu. Uygulama şimdi de GSM operatörlerinin sesli görüşme gelirlerini ellerinden almak üzere. Uygulamanın yeni açıkladığı rakamlara göre, mesajlaşma yazılımı üzerinde her gün 100 milyon sesli görüşme yapılıyor.

1 milyardan fazla kullanıcısı olan mobil mesajlaşma uygulaması, gençlerin klasik telefon görüşmesini “çok ağır ve gereksiz” bulması nedeniyle giderek daha fazla sayıda sesli mesaja aracılık ediyor.

WhatsApp kullanıcıları hem internet bağlantısı üzerinden telefon görüşmesi yapabiliyor hem de kontak kişilere “bas konuş” sistemiyle sesli mesaj gönderebiliyorlar. Bu yetenekleri ile çok pratik bir mesajlaşma uygulaması haline dönüşen WhatsApp şimdi tüm dünyada GSM operatörlerinin en önemli rakibi haline gelmek üzere. Uygulama üzerindeki giderek artan telefon görüşmesi süreleri de bunun ispatı olarak görülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>