Techinside Google News
Techinside Google News

WhatsApp’tan iPad kullanıcıları için yenilik

WhatsApp, iPhone kullanıcıları için uygulamaya koyduğu "companion mode" özelliğini iPad'lere de getiriyor
- Advertisement -

WhatsApp, iPad’le daha uyumlu hale gelmek için çalışıyor. Bu da kullanıcıların yakın gelecekte WhatsApp’ı iPad’leriyle mevcut hesaplarına bağlayabilecekleri anlamına geliyor. WhatsApp for iPad şu anda geliştirme aşamasında ve henüz beta testi için kullanıma sunulmadı. Ancak yayınlandığında, kullanıcılar artık Android üzerindeki WhatsApp hesaplarını iPad’leriyle bağlama kolaylığına sahip olacak. WhatsApp, son zamanlarda iPhone kullanıcıları için “companion mode” adlı bir özellik tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların mevcut WhatsApp hesaplarını ikinci bir iOS cihazına bağlamalarına olanak tanır ve hatta kullanıcılar dört cihazı aynı anda bağlayabiliyor, bu da onlara sadece iki cep telefonundan daha fazlasını WhatsApp hesaplarına bağlama esnekliği sağlıyor.

Rapora göre, kişisel mesajlar ve aramalar, bağlı cihazlarda WhatsApp kullanıldığında dahi uçtan uca şifrelenmeye devam edecek, böylece kullanıcıların özel konuşmaları güvende kalacak.

WhatsApp hesaplarını ikincil bir cihaza bağlamak için kullanıcılar bir QR kodunu taratmaları gerekecek. Bu işlem, platformda zaten kullanılan hesap doğrulama yöntemine benziyor.

iPad uyumluluğunun yanı sıra, WhatsApp’ın Android beta test kullanıcıları için “ekran paylaşma” adlı başka bir özelliği test ettiği bildiriliyor. Bu özellik, kullanıcıların video görüşmeleri sırasında kolayca ekranlarını paylaşmalarını sağlayacak, böylece işbirliği gerektiren etkinlikler için ya da sadece aramadaki kişiye cihazlarındaki bir şeyleri göstermek için pratik olacak.

Ayrıca, şirket Android için yeniden tasarlanmış bir klavye üzerinde çalışıyor. Yeni klavye, üst kısmında konumlandırılan bir emoji kategorisi çubuğu içerecek. Yeniden tasarlanmış klavye şu anda geliştirme aşamasında olup, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir