Wi-Fi 7 standardı için çalışmalar başladı

0

Wi-Fi 7 standardı

Wi-Fi 6 standardı hayatımızda henüz yeni yeni yaygınlaşıyorken, Wi-Fi 7 standardı ile ilgili çalışmalar şimdiden başladı. Wi-Fi 7 standardı, bir öncekinin 3 katı hıza sahip olacak.

Wi-Fi 7 standardı 3 katı hız sunacak

Wi-Fi standardında yapılan geliştirmeler sayesinde, kullanıcılara daha hızlı bir internet deneyimi sunuluyor. Bu geliştirme çalışmaları, son olarak hayatımıza giren Wi-Fi 6 standardı ile sınırlı kalmayacak gibi görünüyor.

Henüz yeni yeni yaygınlaşan Wi-Fi 6 standardı sunduğu 9.6 Gbps veri aktarım hızıyla önemli bir iyileştirme sağlamıştı. Bir sonraki standart olacak Wi-Fi 7 ise bunun 3 katına ani 30 Gbps veri aktarım hızına ulaşabilecek. Yani sorunsuz bir bağlantıda Wi-Fi 7 ile saniyede 3.75 GB veri indirmek mümkün olacak.

8 şeritli veri akışı destekleyen MU-MIMO yerine, 16 şeritli veri akışını destekleyen CMU-MIMO’nun kullanılmasıyla Wi-Fi 7 hız konusunda önemli avantajlar sağlayacak.

2024 yılı sonrasında sertifikalandırılması beklenen Wi-Fi 7, 5GHz bandının yanı sıra 6GHz frekans bandını da destekleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>