Wincor Nixdorf Security Roadshow gerçekleştirildi

0

Türkiye’nin alanındaki ilk etkinliği olma özelliği taşıyan Wincor Nixdorf Security Roadshow, 1 Ekim tarihinde 4.Levent Mövenpick Otel’de gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü TechInside Yayın Koordinatörü Fatih Sarı’nın yaptığı etkinlik, Wincor Nixdorf’tan Murat Karagözoğlu‘nun açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra sahneye çıkan Wincor Nixdorf Yazılım CV’si Karan Oberio, Global Bakış ile Güvenlik, Dünyada neler Oluyor? konulu bir sunum yaptı. Sunumunda ATM tarafındaki tehditler üzerinde duran Oberio, bunların çözümü için neler yapılması gerektiğini de katılımcılarla paylaştı.

Çok önemli bir etkinlik
Karan Oberio’dan sonra sahneye BKM Güvenlik Yöneticisi Aycan Aydoğan çıktı. Aydoğan, Bugün Türkiye’de Güvenlik başlıklı sunumunda BKM’nin bu alandaki faaliyetlerini ve gelecek stratejilerini paylaştı. Bu etkinliğin çok büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aydoğan, sektördeki tüm bileşenlerin bu konuyu desteklemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Türkiye’nin adaylığı bekleniyor
Etkinliğin en renkli konuklarından biri de European ATM Security Team (EAST) Geliştirme Direktörü Una Dillon oldu. Bölgesel ve Genel Hatlarıyla Güvenlik başlıklı sunumuna katılımcıları Türkçe selamlayarak başlayan Dillon, EAST organizasyonu ile ilgili bilgiler verdi. Türkiye’nin BKM öncülüğünde EAST üyeliği için başvurduğunu belirten Dillon, üyelik müzakerelerinin kısa sürede tamamlanacağını ve Türkiye’nin de EAST üyesi ülkeler arasındaki yerini alacağını sözlerini ekledi.

Etkinlikte öğle yemeğinin ardından demo turuna geçildi. Özenle hazırlanmış ve Wincor Nixdorf ürün ve çözümlerinin yer aldığı demo alanında gruplara ayrılan katılımcılar tüm bölümlerde konunun uzmanlarından detaylı bilgiler de aldı.  Demo turundan sonra bir kez daha sahneye çıkan Karan Oberio, bu defa “Güvenli müşteri tecrübesi için Wincor Nixdorf’un sunduğu katmanlı yazılım çözümleri” başlıklı sunumunda şirketin ürünleri hakkında bilgiler verdi.

Etkinlik moderatörü Fatih Sarı’nın katılımcılara yönelttiği soruları doğru yanıtlayanlara ise toplam üç adet iPad mini 4 hediye edildi. Wincor Nixdorf Security Roadshow, Murat Karagözoğlu’nun kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>