Windows 10 bilgisayarlarda alan açacak!  

0

Yeni gelen Windows 10 Insider Preview Build 15014 güncellemesi ile birlikte Windows 10’da yeni bir yetenek daha kazandırıldı.

Yeni özellik sayesinde Windows 10, cihazdaki gereksiz dosyaları otomatik olarak kaldıracak. Kullanıcıların cihazlarda sık sık yaptığı işlemleri kendi üzerine almak isteyen Microsoft, arka planda bu işleri sessiz bir şekilde yaparken, kullanıcıların alan kaybı yaşamasını önleyecek.

Windows 10 Geçici Dosyaları Silinecek

Sistem tarafından kullanıcıların denetimine bırakılacak otomatik silme işlemlerinde, kişiler bilgisayar kullanımlarına göre istediği şekilde özelliği ayarlayabilecek. Özelikle uygulamalar tarafından kullanılmayan geçici dosyalar, geri dönüşüm kutusunda kalan dosyalar otomatik olarak silinebilecek.  Üstelik otomatik olarak yapılabilecek bu işlemler için kullanıcılara manuel seçenekler de sunulacak. İsteyen kişiler otomatik yerine manuel olarak da bu işlemleri daha kolay bir şekilde yeni özellik üzerinden yapabilecek.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılacak?

Ayarlar uygulamasının Sistem> Depolama bölümüne gidip bu özelliği etkinleştirebilirsiniz. Bu özellik yalnızca son zamanlarda piyasaya sürülen Build 15014’ü çalıştıran Windows versiyonlarında kullanılabilir. Güncellemenin tüm kullanıcılara Nisan’da sunulması bekleniyor. Bu yüzden eğer herhangi bir programa kayıt yaptırmadıysanız yeni özellik için Nisan’ı beklemeniz gerekecek.

Windows 10 Otomatik Silme Ayar Ekranı

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>