Windows 10 Ekim güncellemesi yayınlandı

0

Windows 10 Ekim güncellemesi

Microsoft tarafından Windows 10 Ekim güncellemesi yayınlandı. Ekim 2020 güncellemesi ile kullanıcı odaklı yenilikler sunuldu.

Windows 10 Ekim güncellemesi neler sunuyor?

Microsoft, merakla beklenen 20H2 isimli Ekim 2020 güncellemesini sundu. Tüm Windows 10 kullanıcılarına otomatik olarak sunulan güncelleme, kullanıcı odaklı yenilikler içeriyor.

Güncellemede tasarımsal açıdan öne çıkan ilk özelliğin başlat menüsündeki uygulama simgelerindeki değişiklik olduğunu söyleyebiliriz. Artık bu uygulama simgeleri şeffaf bir arka planda bulunuyor ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlanıyor.

Kullanıcıların çok sık kullandığı Alt+Tab fonksiyonu Edge tarayıcısı için gelmiş durumda. Böylelikle Edge kullanıcıları Alt+Tab kombinasyonuyla sekmeler arasında geçiş yapabilecekler. Bununla birlikte ekran yenileme hızları da farklı bir yazılım kullanımına ihtiyaç duymadan Windows 10 üzerinden yapılabiliyor.

Office web sürümlerini izinsiz kurmakla yoğun eleştiri alan Windows 10, bu güncellemeyle eleştirileri kısmen de olsa yumuşatabilir. Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update üzerinden güncellemenizi takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>