Windows 10 güvenlik dışında güncelleme almayacak

0

Windows 10 güvenlik

Microsoft, koronavirüs salgını nedeniyle yayınlayacağı güncelleme stratejisini de değiştiriyor. Windows 10 güvenlik dışında hiçbir güncelleme almayacak.

Windows 10 güvenlik odaklı güncellemeler alacak

Koronavirüs salgını, teknoloji ve yazılım dünyasında da olumsuz etkilere neden oldu. Birçok teknoloji devi, stratejilerinde uzun vadede değişiklik yapmak durumunda kaldı.

Bu konuda yeni bir açıklama da Microsoft tarafından geldi. Microsoft tarafından yapılan açıklamada C ve D sınıfı güncelleştirmelerinin ileri bir tarihe kadar durdurulduğu açıklandı.

Böylelikle Microsoft, koronavirüs salgını döneminde yalnızca güvenlik yamaları olan B serisi güncelleştirmelerle devam etme kararı aldı.

Microsoft’un böyle bir karar almasında, IT yöneticileri dahil olmak üzere birçok kişinin evden çalışmaya başlaması etkili oldu. Bu süreçte çalışanların bilgisayarlarında güncellemelerde kaynaklı olabilecek sorunlar yaşamaması için Microsoft, yapacağı ileri seviye güncellemeleri durdurma kararı aldı.

Bu nedenle koronavirüs salgını döneminde Windows 10 için güvenlik güncellemeleri dışında bir güncelleme sunulmayacak.

Microsoft, Mayıs ayı itibariyle güncelleme sunma konusunda sürecin normale döneceğini belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>