Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Copilot Windows 10 kullanıcılarına da geliyor!

Windows 10 kullanıcıları, artık Windows 11'de bulunan Copilot yapay zekasını kullanabilecek. işte detaylar.

Microsoft, üretken yapay zeka aracı Copilot’u Windows 11 ile birlikte tanıttıktan sonra, şimdi de bu özelliği Windows 10 işletim sistemi için kullanıcılara sunuyor. Copilot, isteğe bağlı olarak çeşitli görevleri yerine getirebilen bir yapay zeka aracıdır.

Bu yenilik, Microsoft’un yapay zeka alanındaki girişimlerini genişletme çabalarının bir parçasıdır. Copilot, eski işletim sistemi işletim sistemi için resmi olarak tanıtıldıktan sonra, Windows Insider kullanıcılarına öncelikli olarak sunulacak ve bir süre test edildikten sonra genel kullanıcı kitlesi için aktif hale getirilecek.

- Advertisement -

Copilot, Windows 11’deki gibi bir yan pencere şeklinde çalışacak, masaüstü içeriğiyle çakışmayacak veya açık pencereleri etkilemeyecek. Kullanıcılar, Copilot aracılığıyla yapay zekaya sorular sorabilecek, Windows özelliklerini yönetebilecek ve belgelerle etkileşimde bulunabilecekler. Ayrıca, Dall-E 3 teknolojisi sayesinde görseller de üretilebilecek.

Windows 11’e geçişin hala yavaş olduğu göz önüne alındığında, Microsoft’un Windows 10 için Copilot’u sunma kararı şaşırtıcı değildir. GlobalStats’e göre, Windows 11, Microsoft’un en yeni işletim sistemi olmasına rağmen, Windows kurulumlarının sadece yüzde 26’sını oluşturmaktadır. Windows 10 ise hala pazarın yüzde 69’unu elinde tutmaktadır. Her iki işletim sistemi de yaklaşık olarak 1,4 milyar cihazda kullanılmaktadır, ancak bunun sadece 400 milyonu Windows 11’e ait.

Windows 10 için Copilot, Kuzey Amerika’nın yanı sıra Asya ve Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde ön gösterime sunulacak ve genel kullanıcıya çıkışı 2024’ün ilk aylarında gerçekleşecek. Bu hamle, Microsoft’un daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma ve mevcut Windows 10 kullanıcılarına yeni özellikler sunma stratejisinin bir parçasıdır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir