Windows 10 kullanıcı sayısı açıklandı

0

Windows 10

Windows 10 aylık kullanıcı sayısı bu ay içinde 100 milyon artış gösterdi. PC’lerin yanına sıra diğer akıllı ve elektronik cihazların da bu artışta önemli bir paya sahip olduğu belirtildi. Ancak bu artışa rağmen Windows belirlediği hedefe ulaşamayacak gibi görünüyor.

Windows 10 için 600 milyon aktif kullanıcı

CEO Satya Nadella, Bellevue’de Microsoft’un yıllık genel kurul toplantısında Windows 10’a dair son verileri açıkladı. Mart 2017’de aylık 500 milyon aktif kullanıcısı olduğu belirtilen Windows 10’un, aylık aktif kullanıcı sayısının 600 milyona ulaştığı bildirildi.

Belirtilen aktif kullanıcı sayısı sadece PC kullanıcıları için geçerli değil. Tablet, telefon, Xbox konsolları, HoloLens ve Surface Hub cihazların da bu verilere dahil edildiği söyleniyor.

Microsoft’un 2015’teWindows 10’u duyurduktan sonra belirlediği hedef 2-3 yıl için aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmaktı. Şirketin bu hedefe belirlenen sürede ulaşamayacağı tahmin ediliyor. Bunda en çok Windows işletim sistemine sahip telefonların piyasada tutunamamış olması gösteriliyor.

Ancak Windows 7 ve 8’in ardından şirket 10 sürümü ile kullanıcı memnuniyetini büyük ölçüde artırmayı başardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>