Windows 10 kuran kadın 10 bin dolar tazminat aldı

0

Microsoft, ilginç bir Windows 10 kurulumu vakasıyla gündeme taşındı. Kaliforniya’da seyahat acentası işleten Teri Goldstein isimli bir kadın, Windows 10’un PC’sinde kendi izni olmadan otomatik olarak kurulmaya başlandığını gördü ancak kısa süre sonra kurulum tamamlanmadan PC kullanılamaz hale geldi.

Tüm iş bağlantılarının ve uygulamalarının yer aldığı PC bozuk kurulum nedeniyle çalışamaz hale gelince kadın işini yapamaz oldu ve bilet kestiği, otel rezerve ettiği ağlarla bağlantısı koptu. Bunun üzerine Microsoft’a dava açan Goldstein, işinde yaşadığı kaybı ve yeni bir PC’nin parasını tazmin etmesi talebinde bulundu. Kadın, dava sonunda Microsoft’tan 10 bin dolar tazminat almaya hak kazandı.

Microsoft’un avukatı, kararı temyiz etmeyeceklerini ve davacıya hükmedilen tazminatı ödeyeceklerini açıkladı. Microsoft’un sözcüsü ise daha büyük bir maddi külfetle karşılaşma riski almamak için davayı temyize götürmeyeceklerini vurgularken, davacı Teri Goldstein’in daha büyük bir tazminat için kararı temyiz edip etmeyeceği bilinmiyor. Öte yandan, Microsoft’un agresif Windows 10 kurulum politikası nedeniyle benzer zararlara uğrayanların da şimdi tazminat talebinde bulunmaları bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>