Windows 10 sorunlu güncellemeleri uninstall edebilecek

0

Windows 10

Otomatik güncellemeler, yazılımları ve işletim sistemlerini güncel tutmak için faydalı ve pratik bir işlem olsa da, yüklendikten sonra sorun çıkaran, uyumsuzluk yapan ve bilgisayarın işleyişini bozan sorunlu güncellemelerin yüklemelerini geri almak mümkün olmadığı için çoğu bilinçli kullanıcının çekindiği bir özelliktir.

Windows’u baştan kurma kabusu

Microsoft şimdi, sorunlu bir güncelleme yüzünden bilgisayarını formatlayıp Windows’u baştan kurmak zorunda kalan kullanıcıları kabuslardan kurtaracak bir özelliği devreye alıyor.

Windows 10’un, sorun çıkaran bir güncellemeyi otomatik olarak uninstall ederek sistemi eski stabil hale getirmesini sağlayacak olan Microsoft, böylece bilinçli kullanıcıların güncellemeleri “hemen” yüklememe alışkanlığını kırmayı ve daha fazla sistemi açıklara karşı güncel tutabilmeyi umuyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>