Windows 10’a ücretsiz güncelleme 29 Temmuz’da sona eriyor

0

Microsoft’un eski Windows sürümü sahipleri için Windows 10’a ücretsiz geçmek için tanıdığı süre 29 Temmuz’da sona eriyor. Microsoft’un son Windows ürününe geçiş yapmak isteyenler için bir yıldır sürdürdüğü ücretsiz güncelleme imkanı sona erdiğinde, kullanıcıların yeni Windows’a geçiş için 119 dolarlık lisans ücretini ödemesi gerekecek.

Redmond’lu yazılım devinin son Windows sürümünün birinci yılına özel olarak önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı yeni güncellemesinde ise gelişmiş yeteneklerin, yeni Cortana komutlarının ve Windows/Xbox uygulama marketinin birleştirilmiş versiyonunun yer alması bekleniyor.

Microsoft yöneticileri, son Windows sürümüne ücretsiz geçmek isteyenler için bir yıllık süre tanıdıklarını ve bu sürenin sonunda 119 dolarlık lisans ücretinin ödenmesi gerekeceğini açıklamışlardı. 29 Temmuz’dan sonra bu kararın uzatılıp uzatılmayacağı ise şimdilik belli değil. Microsoft’un yeni Windows’a geçiş hızını kesmemek ve eski Windows’ların zaman içinde oluşan yükünden kurtulmak için bir yıllık ücretsiz güncelleme teklifini bir süre daha uzatması ihtimal dahilinde görünüyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>