Windows 10’da Facebook uygulaması için sona gelindi!

0

Windows 10’da Facebook

Facebook, Windows 10’a yönelik masaüstü uygulaması yayınlayarak kullanıcı trafiğini artırmayı planlıyordu. Ancak Windows 10’da Facebook uygulaması için artık sona gelindi.

Windows 10’da Facebook uygulaması sona erecek

Genç kullanıcıları kaybetmesine rağmen halen dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, stratejik yeni adımlar atmaya devam ediyor. Facebook, Windows 10’da bulunan masaüstü uygulamasını kaldıracağını açıkladı.

Yapılan açıklamada, 28 Şubat itibariyle uygulamanın artık çalışmayacağı, kullanıcıların internet tarayıcıları ile sosyal medya platformuna giriş yapabileceği belirtildi. Windows 10 kullanıcılarını uygulama yerine web sitesine yönlendirmenin kendileri için daha doğru olacağı vurgulandı.

Bu açıklamada en çok dikkat çeken ise Facebook’un bu kararı 20 günden daha kısa bir sürede uygulamaya koyacak olması oldu. Özellikle sosyal medya platformlarının masaüstü uygulamaları genellikle beklenen ilgiyi pek göremiyor. Kullanıcılar daha çok Slack gibi iş odaklı uygulamalar söz konusu olduğunda masaüstü uygulamaları tercih ediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>