Windows 11 sızdı ve bakın neye benziyor?

0

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11, henüz piyasaya çıkmadan şirketten dışarı sızdı ve ekran görüntüleri bazılarımıza çok tanıdık gelebilir.

Hazır MacOS varken

Windows 10’dan sonra yeni bir Windows yapmak yerine, Windows 10’u Chrome tarayıcı gibi sürekli güncellemeyi planlayan Microsoft, bu planından çabuk vazgeçti ve Windows 11 kısa süre önce duyuruldu.

Şirketten sızan görüntülere göreyse yeni Windows, MacOS işletim sisteminden yoğun esintiler taşıyor, ki hatırlatmak lazım, ilk Windows da, MacOS’un sunduğu pencereli işletim sistemi mantığından esinlenerek ortaya çıkmıştı.

Yeni işletim sisteminde, Windows kullanıcıları artık Task Bar ikonlarını, MacOS’ta olduğu gibi ekranın altında ve ortada duruyor. Ancak Microsoft, klasik sola dayalı task bar görüntüsünü isteyen kullanıcılar için de bu seçeneği sunuyor. Yeni işletim sistemini kullananlar, Windows 11’in şimdilik sadece Windows 10’un ambalajındaki revizyon yapılmış hali olduğunun altını çiziyorlar. Teknik alt yapı olaraksa büyük farklılıklar olmadığı vurgulanıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>