Techinside Google News
Techinside Google News

Windows 12 ile ilgili söylentiler başladı!

Windows 11 yerine Windows 12'nin gelecek yılın sonlarında piyasaya sürüleceği ddia ediliyor. Henüz net değil.

Windows 11, birçok bilgisayarda yeni yeni kullanılmaya başlanıyorken halefi ile ilgili söylentiler gelmeye başladı. Söylentiler Windows 12‘nin gelecek yılın sonlarında piyasaya sürüleceğini ve bununla birlikte kayan görev çubuğu gibi yeni özelliklerin geleceğini iddia ediyor.

Windows 12 ile ilgili her gün birçok söylenti çıkıyor fakat Windows böyle bir çalışması olduğunu henüz doğrulamadı. Yine de en kabul gören söylentilerden biri Build 2023 geliştirici konferansında Windows’un “yeni nesline” atıfta bulunan bir video ekran görüntüsü biçiminde geldi. Microsoft ayrıca, yeni nesil Windows için bir kod adı olduğu söylenen “Yeni Vadi Prototip Tasarımı”ndan da bahsetti.

- Advertisement -
Windows 11 güncelleme

Windows Latest; Microsoft’un, şirketin 2023 Ignite konferansında yanlışlıkla işletim sisteminin bir sürümünü kayan bir görev çubuğuyla taktığını belirtiyor. Bir sonraki Windows için yeni tasarım değişikliklerini araştıran dahili testin bir parçası olduğuna inanılıyor.

Spekülasyona göre Microsoft, Windows 12‘yi 2024’ün üçüncü çeyreğinde, ardından 2025’te daha geniş bir dağıtımla piyasaya sürmeyi planlıyor. Mart ayında, Intel ve muhtemelen AMD’nin, Windows’a gelişmiş yapay zeka yetenekleri sağlamak için Microsoft ile birlikte çalıştığına dair raporlar vardı. 

Windows 12 ile ilgili başka bir rapor, depolama sürücüsünün farklı bölümlerinde yaşayan “bölgelere” ayrılacağını öne sürüyor. Bunun, Windows 12’yi yönetmeyi ve güncellemeyi Microsoft için daha kolay ve kullanıcılar için daha az göz korkutucu bir deneyim haline getireceği bildiriliyor. Ayrıca işletim sistemini daha güvenli hale getirecek ve daha hızlı güncellemeler sunacak.

İronik bir şekilde, Windows 12 ile ilgili tüm söylentiler Windows 11’in yeni yeni kazanç sağlamaya başladığı ve Windows 10’un hala %71 ile liderliğini koruduğu bir ortamda çıktı. Windows 11 hak ettiği yere yeni yeni geliyorken 12’nin gelip gelmeyeceği henüz söylentilerden ibaret.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir