Windows Defender kalıcı olarak kapatılamayacak

0

Windows Defender

Microsoft son yılalrda Windows Defender tarafında ciddi iyileştirmeler yaptı. Artık Windows Defender kalıcı olarak kapatılamayacak.

Windows Defender kalıcı kapatma tarih oldu

Günümüzde her sürecin dijital hale gelmesi, verilerin güvenliği konusunu da gündeme getiriyor. Antivirüs yazılımlarının yanı sıra Windows Defender da kullanıcıları korumak için önemli iyileştirmeler yapıyor.

Son yıllarda önemli bir gelişme kaydeden Windows Defender, üçüncü parti yazılım çözümlerinden çok daha iyi bir hale geldi. Hatta birçok kullanıcı Windows Defender’ı yeterli görerek ek yazılım kullanmayı bile bırakmış durumda.

Yayınlanan 4.18.2007.8 numaralı sürüm ile Windows Defender için önemli bir yeniliğe de gidildi. Kayıt defteri olan DisableAntiSpyware üzerinden yapılan değişiklikle artık bazı düzenlemeler görmezden gelinecek.

Kayıt defterindeki değişiklikle, artık Windows Defender kalıcı olarak kapatılamıyor. Şu anda üçüncü parti virüs yazılımları kurulum sırasında Windows Defender pasif hale geçiyor. Ancak Windows Defender sonrasında yine açık hale geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>