Wirecard Türkiye 2016’da pazar etkinliğini arttırdı

0

Ödeme sistemleri ile Türkiye pazarına da giriş yapan Wirecard, Türkiye pazarına giriş yaptığı yıl itibari ile en parlak dönemlerinden birisini yaşadı. Özellikle 2014 yılı itibari ile yapılan satın almalar ile birlikte etkin bir şekilde pazarda yer almayı başaran Wirecard, bu satın almalar sonrasında Wirecard Türkiye olarak tanıtılmıştı.

Türkiye’de oldukça yakından tanınan ve Wirecard tarafından satın alınan Mikro Ödeme, şu anda Wirecard Türkiye’nin de yönetiminde söz sahibi. Mikro Ödeme kurucusu Alper Akcan tarafından yönetilen marka, satın alma sonrasında bugüne kadar iyi bir başarı grafiği oluşturmayı başardı.

Operasyonlar sonrasında Pazar hacmini 840 TL’ye kadar çıkarmayı başaran marka, bu bakımdan Türkiye’de yoğun olarak tercih edilmeye başlandı. Yapılan açıklamalara göre markanın aylık işlem sayısı dahi 3,4 milyon civarında. Epara, kredi kartı ve ön ödemeli kart gibi farklı ödeme sistemlerine sahip olan firma, bu açıdan bakıldığında etkin ve uluslararası yetkinlikte.

Özellikle mobil ödeme sistemlerinin ilerleyen dönemlerde daha fazla kişi tarafından kullanılacağı düşünüldüğünde, Wirecard Türkiye için pazarın liderliği için büyük bir fırsat görünüyor. Özellikle Türkiye’nin kredi kartı kullanımında listenin yukarılarında yer alması, bu tip ödeme sistemlerine de ilgi gösterilmesini sağlıyor

Paypal Fırsat Yarattı

Türkiye’de yoğun olarak kullanılan ve pastanın büyük bir bölümüne sahip olan Paypal’ın Türkiye’den çıkış yapması, Paypal’ın sahip olduğu payın da paylaşılmasını sağladı. Böylece sektördeki diğer markalar daha ön plana çıkarken, Pazar hacmi arttı, operasyonlar daha fazla oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>