Wix ikinci çeyrekte tahminleri aştı

0

Wix ikinci çeyrek

Wix ikinci çeyrek geliri ile tahminlerin ötesine geçti. Ancak şirket, 2021 ikinci yarısı için gelir tahmininde düşüşe gitti.

Wix ikinci çeyrekte 316 milyon dolar elde etti

Küçük işletmelerin web siteleri oluşturmasına ve işletmesine yardımcı olan Wix, bu yıl sağlam bir büyüme tahmin ediyor. Bununla birlikte Wix 2021 ikini yarısı için tahminlerini de paylaştı.

İsrail merkezli Wix, pandmeiyle birlikte çevrimiçi satışlara olan talep artışını kendisi için fırsata çevirdi. Wix’in ikinci geliri yüzde 34’lük artışla 316 milyon dolar oldu. Analistler ise 312 milyon dolarlık gelir öngörüyorlardı. Böylelikle Wix, tahminlerin de ötesine geçmeyi başardı. Ancak şirket 2021 yılı ikinci yarısı için gelir tahminlerini ise biraz düşürdü. Bunda pandeminin gidişatındaki belirsizlik önemli rol oynadı.

Finans şefi Lior Shemesh verdiği demeçte, “Kullanıcılarımız arasında büyük miktarda belirsizlik var. İşletme sahiplerinin çevrimiçi varlıklarını destekleyip desteklememe konusunda kafalarının karıştığını” söyledi. Ayrıca Mayıs ayından itibaren çevrimiçi trafikteki azalışa da dikkat çekti.

Wix üçüncü çeyrek için 311-317 milyon dolar, yılın tamamı için ise 1.28-1.29 milyon dolarlık gelir tahmininde bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>