WordPad reklam almaya başlıyor

0

WordPad reklam

Microsoft’un yıllardır sadeliğini koruyan aracı WordPad reklam almaya başlıyor. WordPad için uygulanacak reklamlar, şimdiden kullanıcılardan tepki topladı.

WordPad reklam stratejisi uygulayacak

Son yıllarda Microsoft, kendi uygulamalarına reklam alması nedeniyle yoğun eleştiri alıyor. Ancak Windows 10 başlangıç menüsü ve Skype ile başlayan bu reklamlar, pek sonlanacak gibi görünmüyor.

1995 yılından sade bir not tutma aracı olarak kullanılan WordPad ile bu reklam stratejisi genişleyecek. Microsoft’un aldığı karar neticesinde, WordPad’de 6 farklı ifade halinde reklamlar sunulacak. Bu reklamların tıpkı Onedrive’da olduğu gibi metin halinde olacağı belirtiliyor.

Reklamlarda 6 farklı ifade ile Office Online hizmeti tanıtılacak ve kullanıcıların bu hizmete yönelmesi için farklı seçenekler bulunacak. Metin tabanlı olacak bu reklamların şu anda test aşamasında olduğu ve ne zaman yayınlanmaya başlayacağı henüz bilinmiyor. En azından metin halinde olması nedeniyle, bu reklamlar görsel reklamlar kadar rahatsız edici durmuyor. Ancak bu durum Microsoft’un tepki almasının önüne geçmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>