WordPress aylık abonelik sistemine geçiyor

0

Wordpress aylık abonelik

Jetpack aracıyla WordPress aylık abonelik sistemine geçiş yapmaya hazırlanıyor. Bu sayede web yöneticileri, WordPress gelirlerini daha kolay organize edebilecek.

WordPress aylık abonelik ile çalışacak

Son dönemde internet siteleri, şirketler için önemli bir gelir kaynağı oldu. Günümüzün yükselen trendi WordPress ise birçok web sitesinin altyapısında tercih ediliyor.

Kullanıcılarına farklı gelir modelleri oluturmayı da isteyen WordPress, Jetpack isimli yeni bir araç geliştirdi. Aylık abonelik sistemi oluşturan bu araç, ziyaretçilerin belirlenen ücret tutarıyla web sitesine abone olmasını ve bu sayede web sitesi sahibinin gelir elde etmesi temeline dayanıyor.

Aslında patreon ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan bu aracın, bağış sistemlerine olan ihtiyacı da ortadan kaldırması hedefleniyor. Abonelik sistemini, kullanıcıların ilgisini çekip çekmeyeceği ise şimdiden merak edilmeye başlandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>